Bydgoszcz film & weekend 1-3.09.2023

Jeśli kochasz kino i chcesz odkryć nieoczywiste miasto nad rzeką, to Bydgoszcz film & weekend jest dla Ciebie.

Festiwal Przeźrocza to impreza, która nie tylko prezentuje świetne filmy. To wydarzenie, które aktywnie porusza się w przestrzeni miasta i daje możliwość bycia blisko światowego kina. Dlatego zapraszamy Cię do Bydgoszczy w ostatni weekend wakacji (1-3.09.), bo to świetny moment na festiwalową energię połączoną ze zwiedzaniem miasta.

Hasło tegorocznego festiwalu to “Czyste szaleństwo”. W jury konkursu Błysk Oka zasiądą: Kuba Mikurda, Michał Oleszczyk oraz Agnieszka Szydłowska. Nagrodę Filmową Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za klasykę gatunku odbierze Jan Jakub Kolski. W programie podczas weekendu znajdziesz szalone projekcje filmowe (m.in. Spoilermaster przedstawia, „Solaris mon amour”, „Postcards from the verge”, „Palacz zwłok”), inaugurację festiwalowej sekcji VR („The Choice”), wystawy („Plac praw kobiet”), noc wideoklipów, performance (Krzysztof „Leon” Dziemaszkiewicz).

W naszym programie nowe filmowe nurty spotykają się i podają sobie rękę z filmową tradycją. Dajemy przestrzeń do przenikania się dziedzin sztuki i namawiamy widzów do aktywnego ich odbioru. Zapraszamy mistrzów i mistrzynie polskiego i zagranicznego kina, a jednocześnie przedstawiamy najnowsze, odważne, nowonurtowe obrazy przełamujące kolejne granice sztuki filmowej.

W programie m.in.: nowe polskie i europejskie kino dokumentalne, kino mistrzów, spotkania z twórcami i twórczyniami filmów dokumentalnych i fabularnych oraz kino eksperymentalne.

Jeśli możesz być z nami tylko jeden weekend, to przygotowaliśmy dla Ciebie kilka opcji biletowych, które obejmują wstęp na wydarzenia z finałowych dni festiwalu:

Skip to content