FILM FESTIVALS CONSTELLATION – nowa sieć współpracy festiwali filmowych

Z przyjemnością ogłaszamy, że powstała Film Festivals Constellation, międzynarodowa sieć współpracy festiwali filmowych!
ANIMOCJE / Lubelski Festiwal Filmowy / Festiwal Filmowy Opolskie Lamy / Przeźrocza Festiwal Filmowy / StopTrik Festival łączą siły, by zapewnić Wam wyjątkowe doświadczenie filmowe. Pięć unikalnych programów stworzy galaktykę nurtów, stylów i form, będącą wyjątkową okazją do czerpania z bogactwa różnorodnych podejść do kina. Zapraszamy do wyjątkowej podróży, w trakcie której spotka Was niejedno zaskoczenie.

FF Opolskie Lamy 2-10.10.2020, Opole (PL)
MFF StopTrik 8.-11.10.2020 Maribor (SLO), 6.-8.11. 2020 Łódź (PL)
MFFA Animocje 28-31.10.2020, Bydgoszcz (PL)
FF Przeźrocza 5-8.11.2020, Bydgoszcz (PL)
Lubelski Festiwal Filmowy 23-28.11.2020, Lublin (PL)

Już 20 sierpnia zabieramy Was w pierwszą wspólną, filmową podróż. Zaginamy
czasoprzestrzeń i w tym samym czasie będziemy w kilku miejscach jednocześnie, podczas Constellation Shorts Adventure vol. 1 prezentując znakomite europejskie filmy krótkometrażowe docenione przez widzów na naszych festiwalach. Wybrana przez nas
konstelacja filmów to pełna energii mieszanka gatunków i stylów nagradzanego kina festiwalowego.

20.08.2020 CZWARTEK godz. 20:00

Miejsca pokazów:

Opole , Mały Rynek – FF Opolskie Lamy
Maribor , Maribor, Infopeka – MFF StopTrik
Bydgoszcz , klub Mózg – MFFA Animocje, FF Przeźrocza
Lublin – Sala Kinowa Centrum Kultury w Lublinie – Lubelski Festiwal Filmowy

PROGRAM:
Marcel, reż. Marcin Mikulski (Polska) 26’ – fabuła
Farewell, reż. Leon Vidmar (Słowenia) 6’ – animacja
Sen Leocadii, reż. Krzysztof Nowicki (Polska) 18’ – dokument
25/25, reż. Aga Jarząb, Maciek Bączyk (Polska) 4’ – animacja
Best Game Ever, reż. Kristóf Deák (Węgry) 20’ – fabuła

Wstęp wolny.

Link do strony: facebook.com/FFConstellation/
Link do wydarzenia: facebook.com/events/774868073268555/

OPISY FILMÓW
Marcel, reż. Marcin Mikulski (Polska) 26’


Marcel to człowiek, na którego nikt nie zwraca uwagi. Kontroler w autobusie nie sprawdza mu biletów, szef w pracy zapomina o nim, rozdzielając zadania, a zakochani namiętnie całują się przy nim w windzie. Wiedzie błogie życie pozbawione obowiązków. Jego idealny świat rozpada się jak domek z kart, gdy pewnego ranka ratuje sąsiadkę przed samobójczym skokiem z dachu. Lawina nieprzewidzianych zdarzeń popchnie Marcela do rozważenia nawet najbardziej bezwzględnych rozwiązań.

Farewell, reż. Leon Vidmar (Słowenia) 6’


Lovro jest zmęczony i smutny. Napełnia wannę wodą, przygląda się kapiącym kroplom. Gdy jedna z nich opada na powierzchnię wody, Lovro wspomina dzień, gdy wybrał się z dziadkiem na ryby. Wspomnienia i rzeczywistość zlewają się w jedność.

Sen Leocadii, reż. Krzysztof Nowicki (Polska) 18’

Leocadia prowadzi sklep z płytami winylowymi w samym centrum Barcelony. Zabawia klientów rozmową, opowiada historię swojej rodziny i samego sklepu, który wkrótce zostanie zamknięty po przeszło stu latach funkcjonowania. Tylko pozornie sprawia wrażenie pogodzonej z tym faktem. Leocadia odchodzi i jej starodawny świat gramofonowych płyt, operowych arii i nikomu niepotrzebnych porcelanowych figurek odchodzi razem z nią.

25/25, reż. Aga Jarząb, Maciek Bączyk (Polska) 4’

Odwołując się do tradycji numerowania kolejnych grafik z oryginalnej matrycy, tytuł jednocześnie wskazuje na sekwencję 25 faz ruchu, przygotowaną z myślą o  abstrakcyjnej animacji. Składające się z ogromnej ilości mikro-akcji rysunki różnią od innych się drobnymi detalami. Ścieżka dźwiękowa łączy field-recording z muzyką elektroniczną.

Best Game Ever, reż. Kristóf Deák (Węgry) 20′

Pracownicy centrum monitoringu dowiadują się, że niedługo może ich zastąpić sztuczna inteligencja. Rozpoczynają więc zaskakującą walkę z systemem. Film laureata Oscara Kristófa Deáka.

Skip to content