PRZEŹROCZA PLENER 3.07.2020 – filmowy relaks!

Filmy na plaży z widokiem na Brdę! W piątkowy wieczór w niezwykle klimatycznym otoczeniu doliny rzeki Brdy, zaledwie 13 km od centrum Bydgoszczy rozpoczynają się tegoroczne Przeźrocza.


Organizatorzy zapraszają do Janowa k/Bydgoszczy na pokaz klasyki polskiej kinematografii (m.in. „Nóż w wodzie”).
Film rozgrywające się w wodnej scenerii, ekran projekcyjny nad brzegiem Brdy.

TO JEST CZAS NA FILMOWY RELAKS!

MIEJSCE WYDARZENIA:
Janowo k/Bydgoszczy
Ośrodek PTTK „Na szlaku Brdy”
 
TERMIN:
3-4.07.2020 (piątek/sobota)
 

PROGRAM WYDARZENIA:

PIĄTEK 3.07.2020 / godz. 21:00
plenerowa projekcja filmowa
plaża w ośrodku PTTK „Na szlaku Brdy”

„H2O” reż. Tomasz Wolski, film dokumentalny, rok produkcji: 2010, 8 min
„Płyną tratwy” reż. Władysław Ślesicki, film dokumentalny, rok produkcji 1962, 20 min
„Nóż w wodzie” reż. Roman Polański, film fabularny, rok produkcji: 1962, czas trwania: 101 minut

SOBOTA 4.07.2020
godz. 11:00
„Las wokół nas” – spacer z przewodnikiem, zbiórka przy wejściu do ośrodka
godz. 13:00
„Na szlaku Brdy” – wycieczka kajakowa, start z ośrodka. Wszystkich chętnych na kajakową wycieczkę prosimy o przesłanie mailowego zgłoszenia do 2.07 na adres: 

rezerwacje.koloroffon@gmail.com

„H2O” reż. Tomasz Wolski, film dokumentalny, rok produkcji: 2010, 8 min

Wielokrotnie nagradzany reżyser Tomasz Wolski w swoim mini dokumencie koncentruje się na niespiesznej i wyrywkowej obserwacji wycinka rzeczywistości Gdzieś na południu Polski, w centrum niewielkiego miasteczka wypływają trzy źródła wody, które dzieli zaledwie kilka metrów. Ze źródełek korzystają okoliczni mieszkańcy. Kamera  uważnie przygląda się zachowaniom przechodniów. 

„Tratwy płyną” reż. Władysław Ślesicki, film dokumentalny, rok produkcji 1962, 20 min

Uważany za jeden z najlepszych i najpiękniejszych filmów Władysława Ślesickiego, a zarazem jedno z najsłynniejszych dzieł Polskiej Szkoły Dokumentu. Głównym bohaterem filmu jest młody flisak z Puszczy Augustowskiej. Przyglądamy się jego wyprawom na jezioro i do leśnego zakątka, gdzie opiekuje się oswojonym drapieżnym ptakiem. Towarzysząc flisakowi zgłębiamy dziką naturę terenu, ale także obserwujemy stopień jej dewastacji.  

„Nóż w wodzie” reż. Roman Polański, film fabularny, rok produkcji: 1962, czas trwania: 101 minut

Debiut Romana Polańskiego pojawił się na polskich ekranach w aurze skandalu – tak dalece film odbiegał od kanonów polskiej kinematografii. Sukces odniesiony za granicą wziął się z atrakcyjności tematu, wpisanych w film uniwersalnych treści i mistrzowskiej reżyserii dramatu rozegranego między trzema osobami w posezonowym pejzażu mazurskich jezior. Małżeństwo wyjeżdża na jednodniowy rejs jachtem po mazurskich jeziorach, po drodze zabierają młodego autostopowicza. Różnice między mężczyznami są diametralne i wydawać by się mogło, że wszystko ich dzieli, poza uczuciem darzącym młodą kobietę. Dochodzi do zażartej walki charakterów, kłótni i przepychanki, w której to młody chłopak wpada do wody. Po tym incydencie wszystko się komplikuje.

Skip to content